Prechodová animácia | dovozyaut.sk
nov. 11, 2019

Parkujete v garáži?

Parkujete v garazi - blog Dovoz ojazdenych aut zo zahranicia | dovozyaut.sk

Parkujete v garáži?

Ako o všetko aj o garážové dvere sa musíte starať. Pokiaľ chcete, aby vám vydržali čo najdlhšie. Netreba zabúdať, že garážová brána je vystavená na milosť počasiu – slnku, vetru, dažďu alebo snehu. A práve preto si vyžaduje zvláštnu opateru. Tak, aby sa zachovala jej funkčnosť a životnosť.


Pravidelné čistenie

Netreba zabúdať na klasické zametanie v okolí brány. Nečistoty, lístie, smietky a kamienky sa dostávajú pod bránu a znižujú jej tesniacu funkciu. Tiež by ste nemali opomenúť bezpečnostné senzory a občas ich vyčistiť. Bránu ako takú stačí umyť bežným čistiacim prostriedkom a potom vyutierať dosucha. Nezabúdajte, že kovové časti brány by ste vodou nemali čistiť, aby nezhrdzaveli.


Udržiavajte ložiská a valce namazané

Čo musíte taktiež robiť pravidelne, je mazať valce, ložiská, pánty alebo pružiny. Vďaka správnej údržbe predĺžite životnosť garážových dverí. Brána sa bude otvárať plynulo a nebude vŕzgať. Mazivo by ste nemali natierať na koľajnice.

Ak premýšľate nad vhodným prostriedkom, ktorý by ste mohli použiť, stačí siahnuť po bežnom silikónovom alebo lítiovom spreji. Na trhu nájdete aj rôzne ďalšie prípravky. Pokiaľ si neviete rady, nebojte sa opýtať profesionálov, od ktorých bránu kupujete.


Automatická garážová brána musí byť vyvážená

Ako zistíte, či je brána naozaj vyvážená? Môžete ju otestovať úplne jednoduchým spôsobom. Stačí, ak ju na chvíľu odpojíte od motora alebo ju nastavíte na manuálne ovládanie. Brána, ktorá je skutočne vyvážená, by mala ostať na mieste, kdekoľvek ju ponecháte. Môže sa stať, že dvere budú príliš ťažké a namiesto toho, aby sa zastavili, padnú dole. V tom prípade pouvažujte o ich vyvážení.

Pred tým, ako si bránu zakúpite, presvedčte sa o jej kvalite. Renomovaní výrobcovia a predajcovia vám určite radi poskytnú recenzie od spokojných zákazníkov.

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.