Prechodová animácia | dovozyaut.sk
mar. 21, 2019

Prečo kúpiť jazdené auto.

Preco kupit jazdene auto - blog Dovozy aut zo zahranicia | dovozyaut.sk

Základným parametrom pri výbere automobilu a rozhodovaní medzi novým a jazdeným autom je pre väčšinu kupujúcich pomer ceny a úžitkovej hodnoty. Za cenu nového si často môžete zvoliť výrazne väčšie a silnejšie jazdené auto s lepšiou výbavou. Je to dané prirodzeným procesom straty hodnoty. Tá sa odvíja od mnohých faktorov, ako je značka, motor, doplnková výbava, farba, spôsob používania, starostlivosť či údržba. Všeobecne je pokles hodnoty výraznejší pri väčších modeloch a menej rozšírených značkách.

Rozhodujúcim faktorom výberu auta je určite cena a investícia. Napríklad nové Audi A6 si môžete kúpiť za 55 000 eur, dvojročné za 32 000 eur alebo päťročné za 12 000 eur.


Imidž


Automobilky si rady účtujú extra peniaze za modely, ktorých úžitková hodnota je prinajmenšom sporná. Hovoríme najmä o kupé a kabrioletoch či športových modeloch, dajú sa sem však zaradiť aj iné netradičné riešenia, napríklad vo vyššej strednej triede. Na trhu jazdených vozidiel sa však ponúkajú za zlomok ceny nového vozidla. Cene však zodpovedá aj počet najazdených kilometrov, opotrebovanie a použité technológie. Vývoj predovšetkým v oblasti bezpečnosti a spotreby veľmi rýchlo napreduje a medzigeneračné rozdiely bývajú výrazné.

Ponuka jazdených vozidiel na slovenskom trhu a predovšetkým v bazároch môže byť limitujúcim faktorom. Kým zo showroomu oficiálneho predajcu si môžete odviezť čokoľvek, niektoré modely sú na trhu jazdeniek raritou. A to znamená aj vyššiu cenu. Vždy je možnosť doviezť si auto zo zahraničia, to však znamená extra náklady, nehovoriac o čase potrebnom na cestu a vybavovanie potrebných dokladov. Dovoz zo zahraničia môže byť rizikový ešte z jedného dôvodu. Vyskytlo sa totiž veľa prípadov, keď podvodníci doviezli a predali kradnuté vozidlo. Preto sa treba obrátiť na odborníkov a nenechať sa okašlať.


Treba sa vyznať


"Čím ďalej je viacej áut a čím ďalej je o ne väčší záujem.”

Medzi jazdenými autami sú obrovské rozdiely. V prvom rade záleží, ako sa na vec pozeráme. Či z pohľadu majiteľa, ktorý chce auto predať, alebo kupca, ktorý po nejakom túži. "Najrýchlejšie na cene strácajú nové autá."

Vozidlo má polovičnú cenu po troch rokoch a najazdených maximálne 90-tisíc kilometrov. Názori ľudí hovoria za všetko. "Auto má tri roky. Malo skontrolovaných 42-tisíc kilometrov. Pôvodne nové vozidlo stojí cez 35-tisíc a ja som ho zohnal a tuná kúpil a prihlásil za 16-tisíc." hovorí Peter.

Na zánovnejšie auto treba samozrejme viac peňazí, a tu sa odzrkadľuje, aká je solventnosť Slovákov. V Bratislave sa najlepšie predávajú 2-3 ročné autá. Zvyšok Slovenska obľubuje podľa našich skúseností 3 až 5 až 7-ročné autá.

Koniec koncov je na vás či si vyberiete nové alebo jazdené auto, z bazáru alebo na dovoz, ale pokiaľ chcete spojiť takmer nekonečný výber a bezstarostnosť, tak dať si nechať doviesť auto je tým najlepším riešením.


Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.