Prechodová animácia | dovozyaut.sk
jún. 3, 2019

Ktorá farba auta je najoblúbenejšia?

Ktora farba auta je najoblubenejsia - blog Dovoz aut zo zahranicia | dovozyaut.sk

Aj keď sa toto tvrdenie pri pohľade na naše parkoviská nezdá, lebo tam ešte donedávna dominovali takmer všetky odtiene striebornej, rôzne sivasté metalízy a perlete.

Vo svete však majú motoristi iný pohľad na to, čo autám svedčí. A nemajú asi problémy umyť auto častejšie, ako raz za uhorský rok. Biela sa však pomaly šplhá na vrchol aj u nás. Aspoň pri niektorých značkách.

Celosvetovo najpopulárnejšia farba nových vozidiel vyrobených v tomto roku má na svojom konte 22%. Ako vyplýva zo štúdie amerického výrobcu farieb PPG, nemá veľmi veľký náskok. Na druhé miesto sa prepracovala  strieborná s takmer 20 percentným podielom. Hneď za ňou s tesným odstupom a 19% skončila čierna. Do prvej päťky sa ešte dostali sivá a červená.

Je pritom zaujímavé, že biela je podľa prieskumov druhý rok po sebe najpopulárnejšou farbou po tom, ako vystriedala vo vedení dovtedy suverénnu striebornú. Popularita farieb sa však líši podľa jednotlivých regiónov. V Európe, ale rovnako aj v Severnej Amerike a v Ázii je biela jednotkou. No napríklad strieborná je v Európe až štvrtá, za čiernou a sivou.

Rôznych rebríčkov a porovnaní nájdeme veľa. Aj známy nemecký automotoklub ADAC tvrdí, že práve farba je pri kúpe nového vozidla rozhodujúci faktor. Pre tento rok je podľa jeho informácií opäť „in“ biela, za ňou sa umiestnila praktická sivá (strieborná) a treťou je v tomto rebríčku pre rok 2012 čierna. Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek farbu, stále platí, že „farba nejazdí“.

 

Čo o vás hovorí farba auta

Biela: 

Podľa štúdii je najbezpečnejšia v cestnej premávke. Dobre odráža svetlo v prevažnej časti roka a teda ju najlepšie vidno – okrem zasneženej krajiny. Pri bielej najlepšie vynikne krása auta – jeho tvary a krivky (analógia s nevestami v bielom?). Navyše podľa štatistík je menej nehôd bielych, ako tmavých áut.

 

Červená: 

Najviac skloňovanou farbou je červená, ktorá znamená, že ste vášnivejšej, impulzívnejšej alebo dokonca agresívnejšej povahy. Ľudia, ktorí preferujú túto farbu vozidla sú individualisti, ktorí chcú byť za každú cenu všade prví. Niektoré štúdie dokonca uvádzajú, že majitelia červeného auta dostávajú pokuty častejšie ako vodiči vozidiel s inou farbou karosérie.

 

Žltá: 

Podobný opis charakterizuje aj majiteľov žltých áut. Ide o srdcom večne mladých ľudí, ktorí sa niekam večne ženú. Nedbajú na rýchlostne obmedzenia, pretože ich optimizmus im nedovolí myslieť na prípadné zlé následky.

 

Zelená: 

Zelená je farba prírody. Ten, kto si vyberie zelené auto je svedomitý a pokojný človek, ktorý si v napätých situáciách dokáže udržať chladnú hlavu a emócie na uzde. Na druhej strane to môžu byť konzervatívci a tvrdohlavci zahľadení do seba. Hovorí sa tiež o nich, že sú držgroši.

 

Modrá: 

Modrá farba takisto obvykle značí pokoj, kľud a lojálnosť. Majitelia modrých áut majú chladnú hlavu, jazdia pokojne a s maximálnou snahou vyhnúť sa každému riziku. Svetlomodrý odtieň vraj zvýrazňuje tieto hodnoty. O ženách sa hovorí, že majú silný materinský pud.

 

Strieborná: 

Nenáročná na údržbu. Na striebornej najmenej vidieť nielen špinu, ale aj drobné škrabance. Neprávom ju však pasujú za farbu vodičov, ktorí nedbajú o svoje auto. Krásne naleštená strieborná má tiež svoje plusy.

 

Čierna: 

Perfektná elegancia, nenápadnosť a krása zároveň. Ale veľmi náročná na čistotu, lebo každé zrniečko prachu hneď vidno a pokazí radosť z niekoľkohodinového čistenia a leštenia.


Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.