Prechodová animácia | dovozyaut.sk
aug. 8, 2019

Toto je najdrahšie auto roka 2019

Bugatti La Voiture Noire najdrahsie auto roka 2019 | dovozyaut.sk

Toto je najdrahšie auto roka 2019.

Francúzska automobilka Bugatti pradstavila na tohtoročnom autosalóne v Ženeve najdrahší a zároveň najexkluzívnejší automobil sveta. Preberá tak žezlo po britskom Rolls-Royce Sweptail (cena: 12,8 mil. USD).

História značky je veľmi bohatá, no podstatné je, že dnes výrobca hyperšportových áut spadá pod nemecký koncern Volkswagen. V ňom je spomedzi iných napríklad aj Lamborghini, česká Škoda či Seat.

To, že modely automobilky Bugatti sú extrémne drahé, zdôrazňovať netreba. Veď najzákladnejší model, ktorý si v súčastnosti môžte zaobstarať, je Bugatti Chiron s cenovkou okolo 2,5 milióna eur. Tentoraz však zašli ešte oveľa ďalej. V Ženeve predstavili model Bugatti La Voiture Noire, ktorého cena je neuverteľných 18,9 mil.USD (podľa aktuálneho prepočtu NBS: 16,768.698 eur)

 

Bugatti La Voiture Noire najdrahsie auto roka 2019 - Dovozy aut zo zahraničia


Pod kapotou tohto hyperšportu je šesnásťvalcový motor s objemom 8 l. Jeho výkonové parametre vás dostanú. 1 103kW (1 500 koní) a krútiaci moment ohromných 1 600 Nm. Šprint z 0 na 100 km/h vám zaberie 2,5 sekundy a ukazovateľ rýchlosti sa zastaví na 400 km/h! Pre porovnanie – lietadlo pre svoj vzlet potrebuje približne polovičnú rýchlosť.

Automobilka Bugatti tento rok oslavuje svoje 110. výročie, a tak fanúšikovia značky očakávali príchod špeciálneho modelu. To, že sa dočkáme najdrahšieho auta na svete, však očakával len málokto.

Ak by ste po tomto aute túžili, musíme vás sklamať. Na svete je iba jeden jediný kus a ten si už svojho majiteľa našiel. Vedenie automobilky prezradiť meno nechce. V zákulisí sa však šušká, že by mohlo ísť o bývalého šéfa koncernu VW. Ferdinand Piëch je síce bývalý, no významný funkcionár tejto automobilovej veľmoci. Zaujímavosťou je, že práve Piëch je vnuk zakladateľa značky Porsche Ferdinanda Porscheho. Mimochodom, automobilka Porsche taktiež spadá pod koncern VW.

Bugatti La Voiture Noire najdrahsie auto roka 2019 - Dovoz aut zo zahraničia


Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.