Prechodová animácia | dovozyaut.sk
feb. 18, 2019

Prečo sa oplatí dovoz auta zo zahraničia.

Preco sa oplati dovoz auta zo zahranicia -blog Dovozy aut zo zahranicia | dovozyaut.sk

Bez auta si v súčasnosti nevystačíme.

Okrem toho, že plní účel dopravy z bodu A do bodu B nám prináša komfort, bezpečie a predovšetkým zážitok z jazdy. Prečo sa teda najviac oplatí doviezť auto zo zahraničia?

Povedzme, že máte rozpočet 12 000€. Máte jasnú predstavu čo by ste chceli, napríklad obľúbené SUV s úsporným dieselovým motorom, slušnou výbavou, najlepšie so servisnou históriu a nájazdom, pri ktorom vás neobleje studený pot. Ideálne nebúrané. Po pár hodinách hľadania zisťujete, že nájsť auto o akom snívate nie je jednoduché.

Už keď si auto na internete nájdete, vyhliadnite si ich po ceste viac, hoci aj za cenu zníženia vlastných nárokov. Na starom aute sa dá čokoľvek upraviť, alebo doladiť. Nezabúdajte na to, že k autu sa musíte nejako dostať. Máte možnosť ísť vlakom, organizovaným stopom, alebo na aute so známym. Posledný spôsob je síce asi najdrahší, ale najrozumnejší a najkomfortnejší. Najlepšie je doraziť k prvému autu za včas rána, kedy si ho môžete pozrieť za denného svetla. Cez víkend nevybavíte žiadne prevozné značky. Takže musíte ísť počas pracovných dní. Pripravte sa aj na to, že možno budete musieť niekde prespať. Čiže opäť náklady naviac.

Našli ste si auto, je dobré. Rozhodnete sa ho kúpiť. Vyplatíte dohodnutú sumu a idete na úrad auto odhlásiť. Zaplatíte poplatok, vydajú vám prevozné značky. Keď odchádzate z úradu, pristúpia k vám cudzinci (Turek, Rumun atď.), že či im auto rovno nepredáte.

U nás vás čaká ďalšia nekonečná úradničina. Potrebujete preklady techničáku, potrebujete ísť na okresný úrad pre cestnú dopravu (OÚpCD), TK+EK+KO, potom opäť na OÚpCD a na dopravný inšpektorát, kde dostanete značky. Následne ste povinný vykonať opäť administratívnu TK+EK. Samozrejme nesmiete zabudnúť na úradné preklady, správny poplatok na okresnom súde, recyklačný poplatok a vypísanie všetkých žiadostí. Ak sa rozhodnete pre auto zo Švajčiarska, musíte platiť clo.

Oplatí sa to vtedy, ak máte dobrý zdroj na autá alebo známych. Prípadne idete viacerí a pritiahnete viac áut a zároveň to beriete formou výletu.

Kúpa vozidla zo zahraničia má svoje výhody, kedy môžete natrafiť na lacnejšie auto, ktoré je v lepšom stave a takisto i nevýhody v podobe náročnejšieho byrokratického procesu alebo iných skrytých vád ako napríklad nečitateľné VIN, chýbajúce štítky alebo iné technické vady ktoré si laik pri prvej prehliadke nevšimne. Voľba je na vás.

Kedže vám auto dovezieme a byrokraciu vyriešime za vás, nie je nutné si “lámať” hlavu, stačí nám napísať, o čo presne máte záujem a my sa o všetko postaráme za minimálny poplatok.


Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.