Prechodová animácia | dovozyaut.sk
okt. 17, 2022

Top 20 Elektrických áut - 2. čast

Mini top 20 elektrických aut blog | dovozyaut.sk

15. Mini

Mini Electric má všetko, čo malé EV potrebuje. Zachováva, čo sa nám páči na štandardnom Mini Cooper S, ale je rýchlejšie tam, kde na tom záleží a má nulové emisie. Dokazuje to, že trieda hot hatch má v elektromobilite miesto.

Kombinovaný dojazd: 220km

Cena: od 27 000€

Mini Top 20 elektrickych aut blog


14. Volkswagen ID.4

Zistili sme, že sme z ID.3 trochu sklamaní. Bola medializovaná ako reinvencia Golfu pre toto storočie. Svojho vodiča však neuspokojuje tak, ako by dobrý hatchback mal. Zatiaľ čo ID.4 je konkurencia crossoverom a nikto si crossover kvôli jazdeniu nekupuje. Či? Crossovery sú rodinné tranzitné moduly. A ked sa nato pozrieme cez túto optiku, tak je ID.4 presne pre tých, ktorí by si kúpili crossover, ale v elektrine.

Kombinovaný dojazd: 300km

Cena: od 22 400€

Wolkswagen id4 Top 20 elektrickych aut blog


13. BMW i4

Páči sa nám Tesla Model 3 aj Polestar 2, no stále je tu jedno voľné miesto pre skutočne sladkú jazdnú alternatívu. Touto alternatívou je i4, najmä v špecifikácii RWD. Je pohodlné a dobre vyrobené, zatiaľ čo toto je auto s takým dojazdom, ktorý by mal umožniť takmer každému, aby podnikol takmer akýkoľvek výlet. Nabíja sa rýchlo a svižná jazda alebo nízke teploty neškodia dojazdu tak ako niektorým elektromobilom. Nevyzerá ako vesmírna loď, ale veľa práve toto od elektromobilov očakáva. Preto sa BMW tak darí. Toto je správne elektrické BMW.

Kombinovaný dojazd: 530km

Cena: od 70 000€

BMW i4 Top 20 elektrickych aut blog


12. Kia EV6

EV6 dokazuje, že myslieť dopredu nemusí byť úplne šialené. Model EV6, ktorý je charakteristický, no nie je pravdepodobné, že okamžite spadne útesu otrasných dizajnov, je príjemný pri jazde. Dynamicky si razí cestu úplne odlišnú od Hyundai Ioniq 5, s ktorým zdieľa skoro všetko. A to nie je nič zlé. Ale je to tiež priestranný, tichý a veľmi schopný cruiser. EV6 je dobre hodnotené, zaujímavé a uspokojivé elektrické auto od spoločnosti Kia.

Kombinovaný dojazd: 360km

Cena: od 60 000€

KIA ev6 Top 20 elektrickych aut blog


11. Polestar 2

Polestar 2 milujeme, pretože je pekné, vďaka kvalite vyhotovenia dostanú vodiči Audi PTSD a má skutočne zdravý rozum – bolo navrhnuté tak, aby fungovalo bez problémov, nie tak, aby vás ohromilo trikmi a potom vás sklamalo, že akú mačku vo vreci ste si vlastne kúpili.

Kombinovaný dojazd: 480km

Cena: od 55 000€

Polestar 2 Top 20 elektrickych aut blog


Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.