Prechodová animácia | dovozyaut.sk
sep. 10, 2022

Top 20 Elektrických áut - 1. časť

Fiat 500 Top 20 elektromobilov na trhu Blog | dovozyaut.sk

20. Fiat 500

Fiat 500 je síce male auto, ale ak nepotrebujete priestor, môže to byť vaše jediné. Je to preto, že na jedno nabitie zájde dostatočne ďaleko, aby aj cesty po diaľnici dávali zmysel. Zatiaľ čo Honda e alebo Mini Electric by museli byť vašim druhým autom, nakoľko na jedno nabitie nezvládnu prekonať toľko km, čo Fiat 500. Okrem toho je ho zábavné šoférovať. Je to štýlový, rozpoznateľný dizajn a pocit kvality.

Kombinovaný dojazd: 320km

Cena: od 23 800€

Fiat 500 Top 20 elektrickych aut na trhu Blog


19. Mercedes-Benz EQS

EQS využíva všetky výhody, ktoré elektromobily sľubujú – plynulosť, pokoj, výkon bez námahy a dômyselné balenie karosérie – a spája všetko spomenuté so všetkým, čo sa Mercedes naučil za niekoľko desaťročí stavania noblesných plutokratov. Je to vynikajúce vozidlo na prekonanie vzdialenosti, na jazdu alebo na jazdenie, perfektne dokončené a prešpikované zmyslom pre detail.

Kombinovaný dojazd: 650km

Cena: od 120 000€

Mercedes Benz EQS Top 20 elektrickych aut na trhu Blog


18. Volvo XC40 P8 Recharge

XC40 sme milovali už od začiatku, ale mali sme niekoľko výhrad k pohonným jednotkám. Už nie. V batériovom elektrickom prevedení sú hodné atribúty XC40 – premyslené balenie, pocit pohody a dizajn – umocnené pozoruhodným nástupom rýchlosti a ovládateľnosti. Rovnako ako Tesla Model 3 (a príbuzný Polestar 2), aj XC40 P8 je takmer neodolateľným prípadom elektrifikácie.

Kombinovaný dojazd: 360km

Cena: od 49 000€

Volvo XC40 P8 Recharge Top 20 elektrickych aut na trhu Blog


17. Peugeot e-2008


Svojím druhým pokusom urobil Peugeot z roku 2008 sám o sebe riadne príťažlivú vec. Vyzerá oveľa výnimočnejšie ako predtým, ako keby bol načrtnutý oddelene od svojho základu, kde posledný pripomínal kópiu 208ičky. S kombináciou prepychových 3D ciferníkov a elektrickej energie pôsobí futuristicky bez akýchkoľvek výhrad.

Kombinovaný dojazd: 300km

Cena: od 34 000€

Peugeot e2008 Top 20 elektrickych aut na trhu Blog


16. Jaguar I-Pace

Iste, elektrifikácia nás zbavuje veľa interakcií, ktoré milujeme ako prevodovky a motory s jednotlivými spalovacími dielcami, ale na druhú stranu to je odmeňujúce novým a vzrušujúcim spôsobom. Je to tiež pohodlné, tiché, priestranné, dobre postavené... všetky veci, ktoré, ak sme úprimní, tak na tom záleží. I-Pace nebude pre každého, ale klobúk dolu pred Jaguarom, že vyrobil auto, ktoré odvážne kráča do neznáma a stále ukazuje cestu Nemcom.

Kombinovaný dojazd: 470km

Cena: od 77 000€

Jaguar I pace Top 20 elektrickych aut na trhu Blog


Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.