Prechodová animácia | dovozyaut.sk
jún. 11, 2019

Ake typy áut sú najbezpečnejšie?

Ake typy aut su najbezpecnejsie -blog Dovoz auta zo zahranicia | dovozyaut.sk

Automobily sú stále bezpečnejšie a bezpečnosť v nich by mala byť pre mnohých tým najdôležitejším faktorom pri výbere. Hlavne u rodín s detmi. Nové informácie určili 11 rôznych automobilov a SUV modelov, v ktorých nikto nezomrel až počas obdobia štyroch rokov.
To je najvyšší počet modelov bez jediného úmrtia, ktorý bol kedy zaznamenaný v akomkoľvek podobnom prieskume.

Tu je zoznam najbezpečnejších automobilov:
* Audi Q7 SUV
* Volkswagen Tiguan 2x2 (SUV)
* Toyota Tacoma Pickup Cab 4x4
* Mazda CX-9 2x2 (SUV)
* Audi A6 Allroad Quattro
* Jeep Cherokee 4x4(SUV)
* BMW 535 i a is
* BMW 535 xi
* Lexus RX 350 2x2 (SUV)
* Lexus CT 200h
* Mercedes-Benz M-class SUV (tzv. GLE-class)
Možno ste si všimli, že tento zoznam je plný vozidiel SUV, s niekoľkými malými alebo sub-kompaktnými vozidlami.
Ide naozaj len o otázku fyziky. Ak sa 2 vozidlá, z ktorých sa obom darí v crashtestoch rovnako dobre, stretnú voči sebe, vodiči menších a ľahších vozidiel pravdepodobne končia oveľa horšie.
V skutočnosti automobily s najvyššou úmrtnosťou v rovnakom období štyroch rokov, sú všetko veľmi malé automobily. Prvé tri s najvyššou úmrtnosťou sú Hyundai Accent, Kia Rio a Toyota Scion.
Samozrejme, že na cestách existuje viac vozidiel, čo znamená, že v nich zomrie viac ľudí. Takže IIHS používa štatistiku s názvom “úmrtia na milión ročne registrovaných vozidiel.” Jeden automobil určitého typu zapísaného na jeden rok je jedným “registrovaným vozidlom v roku.”

Na základe toho poisťovací ústav prišiel nato, že dlhšie luxusné SUV verzie sú na cestách najbezpečnejšími vozidlami. V tejto oblasti bolo v priemere zaznamenaných iba šesť úmrtí na milión registrovaných vozidiel. Pre porovnanie s priemerným štvordverovým sub-kompaktnými automobilmi to bolo až 87x.

Dobrou správou je, že malé automobily sú stále bezpečnejšie. Napríklad v roku 2014 Hyundai Accent mala nižšiu úmrtnosť než verzia modelu tohto vozidla z roku 2011. Accent bol prepracovaný v roku 2012. To isté platí aj o Kia Rio – jej rozsah úmrtnosti klesol po tom, čo prišla nová verzia, v roku 2012.


Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia. Viac informácií o spracúvaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.