Najmenej spolahlivé jazdené autá.

Najmenej spolahlivé jazdené autá.

Pri výbere jazdeného auta je určite dobré pozrieť sa na druhú stranu spektra a dobre si premyslieť čomu sa vyvarovať.


Toto je 10 najmenej spoľahlivých nových áut podľa posledného britského prieskumu.


Tak ako aj po iné roky, aj koncom roka 2018 pripravil a vyhodnotil britský magazín “What Car?“ zaujímavú motoristickú anketu spoľahlivosti jednotlivých modelov áut.
Magazín vychádza priamo zo skúseností so spoľahlivosťou samotných majiteľov jednotlivých vozidiel, pričom podmienkou bolo, aby automobily neboli staršie ako štyri roky.
Majitelia následne vypĺňali dotazník obsahujúci 14 kategórii: výfukový systém, svetlá, palivový systém, brzdy, karoséria, autobatéria, motor, elektronika, prevodovka / spojka, vnútorné obloženie, interiérová elektronika, riadenie, pruženie a iné.

 

Najmenej spoľahlivé autá podľa spomínanej ankety:

 

10. Jaguar XF
Na desiatom mieste je Jaguar XF (rok výroby 2015 až po súčasnosť). V prieskume dosiahol model hodnotenie 81,9 percenta.


9. Peugeot 308
Deviate miesto obsadil Peugeot 308 (rok výroby 2014 až po súčasnosť). V prieskume dosiahol model hodnotenie 81,5 percenta.


8. Peugeot 208
Na ôsmom mieste sa umiestnil Peugeot 208 (rok výroby 2012 až po súčasnosť). V prieskume dosiahol model hodnotenie 81,4 percenta.


7. Nissan Qashqai diesel
Siedme miesto patrí modelu Nissan Qashqai (rok výroby 2014 až po súčasnosť). V prieskume dosiahol model hodnotenie 79,7 percenta.


6. Range Rover Sport
Na šiestom mieste môžeme nájsť Range Rover Sport (rok výroby 2014 až po súčasnosť). V prieskume dosiahol model hodnotenie 75,8 percenta.


5. Land Rover Discovery Sport
Na piatom mieste je Land Rover Discovery Sport (rok výroby 2015 až po súčasnosť). V prieskume dosiahol model hodnotenie 74,7 percenta.


4. Range Rover Evoque
Na štvrtom mieste je Range Rover Evoque (rok výroby 2011 až po súčasnosť). V prieskume dosiahol model hodnotenie 73,2 percenta.


3. Ford Edge
Tretie miesto patrí Fordu Edge (rok výroby 2016 až po súčasnosť). V prieskume dosiahol model hodnotenie 70,7 percenta. Edge najčastejšie trápili problémy s elektronikou v kabíne a taktiež poruchy klimatizácie či nedostatky na karosérii.


2. Range Rover
Druhé miesto obsadilo SUV Range Rover (rok výroby 2013 až po súčasnosť). V prieskume dosiahol model hodnotenie 67,3 percenta. Najčastejšie išlo o problematickú elektroniku v interiéri, prípadne poruchy pruženia.


1. Tesla Model S
Prvé (najhoršie) miesto patrí elektromobilu Tesla Model S s rokom výroby 2013 až po súčasnosť. V prieskume dosiahol model hodnotenie 50,9 percenta. Najčastejšie išlo nie o samotný elektromotor, ale skôr o problémy s karosériou či elektronikou v kabíne vozidla (sedadlá, parkovacie senzory a podobne).

 

Až tretina z celkového počtu 18-tisíc respondentov potvrdila, že so svojím vozidlom malo za posledný rok aspoň jeden problém. Vo výsledku zostavili rebríček celkom 25 najmenej spoľahlivých nových áut, prihliadnuc aj na čas strávený v servise, náklady za opravy a ďalšie aspekty.
Z konečného zoznamu sme pre vás vybrali 10 najhorších modelov, ktoré nájdete v galérii vyššie s krátkym popisom. Prezradiť môžeme, že na frak dostali najmä modely domácej-britskej značky prémiovej triedy.
Pri využití našich služieb sa ale samozrejme s takýmito vecami nemusíte zaoberať, pred konečným výberom s vami prejdeme všetky možnosti, poradíme vám a zaobstaráme aby ste boli s konečným výberom sto percentne spokojný.Team Dovozy Áut