Aké vybrať auto ak máte domáce zviera?

Aké vybrať auto ak máte domáce zviera?

Domáce zvieratá sú úžasné a byť si istý, že sú v autách v bezpečí a šťastné je pre niektorých z nás nutnosťou. Našli sme pár najlepších aút pre majiteľov psov, ale aj majiteľov iných domácich maznákov.
Či už idete preč na víkend s psom, alebo len beriete mačku na otočku k veterinárovi, je dôležité, aby bol váš maznáčik v bezpečí. Budete sa chcieť uistiť, či je v batožinovom priestore alebo zadnej časti vozidla dostatok miesta pre vaše domáce zviera, aby pohodlne ležal v koši alebo v posteli. Uistiť sa, že aj váš domáci maznáčik je pripútaný - nechcete, aby sa pohyboval, keď jazdíte v ostrejších zákrutách! Na internete nájdete aj autosedačky a ďalšie príslušenstvo, aby sa väčšie zvieratá cítili trochu bezpečnejšie.

 

Najlepší Hatchback pre majiteľov zvierat:
Pokorný hatchback má talent na to, aby robil tento druh prepravy! Štýl karosérie hatchbacku je ideálny pre majiteľov psov, a to vďaka zjednodušenému prístupu k batožinovému priestoru a zadným sedadlám - najmä ak je vybavený aj päťdverovými. Autá Hatchback sú tiež krásne a praktické, čo znamená, že malé a stredne veľké domáce zvieratá by nemali mať žiadne problémy dostať sa dovnútra a von. Autá ako Ford Focus, VW Golf alebo Opel Astra sú teda ideálným výberom.

 

Najlepšie SUV pre majiteľov zvierat:
SUV sú stále veľmi na vrchole svojej popularity. Priestranný 4x4 vzhľad a jemná praktickosť znamenajú, že preprava vašich domácich miláčikov prebehne bezpečne a ľahko. V závislosti na vašich potrebách, môžu rôzne SUV zabezpečiť oveľa jednoduchšie podmienky pre prepravu. Vysoké strechy, veľký priestor v kufri a odolné materiály interiéru znamenajú, že SUV sú ideálne pre mnoho majiteľov domácich zvierat. Malé SUV, ako napríklad Ford EcoSport alebo Opel Mokka, sú ideálne pre túto prácu, zatiaľ čo väčšie SUV, ako napríklad BMW X5, Ford Kuga a Kia Sportage, budú vhodné aj pre tie najväčšie plemená, či viacero zvierat naraz.

 

Najlepšie KOMBI pre majiteľov zvierat:
Kombíky sú v týchto dňoch trochu podceňované, hlavne kvôli rastúcej popularite SUV. Jednoducho však nemôžete ignorovať, ako dobré a praktické kombi je, najmä pre uľahčenie života majiteľov domácich zvierat. Obrovský kufor sú to, čo chcú naše zvieratká vidieť najviac.  Zvýšená jazdná výška môže byť problém pre menšie zvieratá s kratšími nohami, no tie môžeme vždy naložiť do auta my sami. Vozidlá ako Opel Insignia Combi a BMW 3 Series Combi sú pre všetky domáce zvieratá ideálne, či už ide o malé rasy ako jazvečik alebo tých väčších ako retriever či vlčiaky.

 

Každopádne pri výbere auta by sme mali teda dbať aj na našich štvornohých priateľov nakoľko cestovať v aute ako Fiat 500 s rasou ako nemecký ovčiak bude pre nás aj pre neho veľkým problémom.Team Dovozy Áut